چسب صنعتی

چسب صنعتی اصفهان

از قرن نوزدهم به تدریج با پیدایش چسبهای سنتتیک ساخته شده در صنعت پلیمر ،چسب های سنتی و چسب های گیاهی و چسب های حیوانی از صحنه خارج شده است. صنعت چسب به صورت گسترده ای در حال رشدمی باشد و تعداد محدودی وسایل مدرن ساخت بشر وجود دارد که از چسب در آنها استفاده نشده است. در اتصالات اغلب وسایل از یک جعبه بسیار ساده غلات گرفته تا هواپیمای پیشرفته بوئینگ ۷۴۷از چسب استفاده شده است. امکانات بشر می تواند بوسیله چسب ها اصلاح گردد. این مطلب ، شامل استفاده از سیمان های سخت شده توسط در دندانپزشکی و سیمان های پیوند آکلریلیک درجراحی استخوان می باشد پیشرفت جدیدی که اخیرا در کاربرد چسب حاصل گشت، اتصال ریل های فولادی و تراموای جدید شهرمنچستر بود چسب ها نه تنها برای موادی که بایستی چسبانده و بهم پیوسته شوند، بلکه در ایجاد چسبندگی برای موادی از قبیل جوهر تحریر ، رنگها و سایر سطوح پوششی ، وسایل بتونه کاری و وجوه میانی در مواد ترکیبی از قبیل فولاد یا بافت پارچه ، در تایرهای لاستیکی و شیشه یا الیاف در پلاستیکها ضروری هستند. در حالی که پیچ و مهره اکثرا در صنایع، وسیله ای برای نگهداری قطعات در کنار هم هستند، چسب های صنعتی نیز نقش مهمی در صنعت خودروسازی ایفا می کنند. چسب ها را می توان در فوم خودرو یافت. ضمیمه پارچه به صندلی ها، و حتی حفاظت اکریلیک در خودرو، یک نوع چسب صنعتی است. استفاده از چسب های صنعتی در بخش های خاصی از یک وسیله نقلیه، امکان طراحی بی نظیر در خارج را بدون سخت افزار غیرقابل مشاهده فراهم می کند


تئوری چسبندگی

چندین تئوری از چسباندن وجود دارد که براساس پدیده سطح-شیمیایی است. به طور کلی فرض شده که هیچ تئوری جامع و یکپارچه ای برای چسباندن وجود ندارد، زیرا که این پدیده میان انواع مختلف و گسترده ای از مواد اتفاق می افتد. در برخی موارد ویژه، یا تنها جذب سطحی و یا نیروهای جاذبه الکتریکی یا انتشار در تعامل پیوند-چسب دیده میشود. غالبا چسباندن ترکیبی از تمامی این نیروهای جاذب و محرک است. این موضوع عملا در همه شرایط پیوند های چسبی صحت دارد.

تئوری جذب سطحی

در تئوری جذب سطحی، نیروهای جاذب بین ماده به عنوان گونه های اتمی و مولکولی فیزیکی و شیمیایی تفسیر شده که در تعامل وجود دارند. این تئوری اساسا چسبندگی را به عنوان ویژگی خاصی از فاز تعامل در نظر میگیرد که در آن مولکول ها یا گروه های قطبی با ترتیب خاصی سازمان دهی میشوند. نیروهایی که ابتدا در این مکانیزم فعال هستند، نیروهای واندروالس بوده که اثرات سازمان دهی، القایی و پراکندگی دارند.


تئوری الکتریکی

این تئوری نیروهای جاذبه چسباندن را بر اساس اثرات الکترواستاتیک در تعامل توضیح میدهد. این تئوری بر اساس این پدیده بوده که در تقاطع دو ماده، دو لایه الکتریکی شکل میگیرد. در هر مرزی این دولایه الکتریکی تشکیل شده و جاذبه کولومیک حاصل میتواند عامل چسبیدن و مقاومت در برابر جدا شدن باشد.

تئوری انتشار

در این تئوری، چسبندگی به درگیری های میان مولکولی در محل تعامل نسبت داده میشود. این موضوع برای مجموعه پلیمر ها صحت دارد. مفهوم اولیه آن است که چسبندگی ناشی از انتشار داخلی میان چسب و ماده ی مورد نظر بوده و براساس طبیعت زنجیره ای ساختار و انعطاف پذیری آتی آن و همچنین قابلیت این زنجیره ها برای انجام حرکات براونی در مقیاس زیر-مولکولی است.


نقطه نظر کاربردی

از این اظهارات اولیه میتوان دریافت که چسب ها از نظر علمی و تکنولوژی، موضوعاتی بسیار گسترده بوده و شامل زمینه های مواد پلیمری، رولوژی، شیمی سطح، مکانیک مهندسی و تکنولوژی فرایند میشود. از طرفی چسبندگی، پدیده ای مرزی و خاص بوده تا حدی که سطح دو ماده مختلف به هم جذب میشوند. پایه مولکولی چسبندگی به ندرت در عمل مطالعه شده است؛ یکی از این مطالعات به ابزار های ثانویه برای تعیین نیروهای چسبندگی (زاویه تماس، پتانسیل تماس، مقاومت اتصال چسب) متوسل میشود. به طور خاص، باید تمایز ویژه ای میان نیروهای چسبندگی و مقاومت اتصال چسب قائل شد. مورد دومی در قلمرو مکانیک مهندسی بوده و برای اهداف طراحی مهندسی مورد نیاز است. درنتیجه مهم ترین ویژگی مهندسی یک چسب است.

برای خرید و یا سفارش انواع چسب، رزین و یا ضد کف کافی است با شرکت صنایع شیمیایی بُن هماهنگ شوید.

چسب صنعتی

چسب صنعتی بن

صفت های مختلف را نیز میتوان به همراه کلمه “adhesive” برای توصیف ویژگی های فیزیکی و شیمیایی ماده، نوع مواد متصل شده یا شرایطی که چسباندن در آن اتفاق می افتد، به کار برد. استفاده از این چسب ها مزایای بسیار بیشتری نسبت به دیگر تکنیک های اتصال همانند دوختن، اتصال مکانیکی، اتصال گرمایی و … دارد. از این مزایا چسب ها می توان به توانایی اتصال مواد مختلف، توزیع متعادل تر تنش در حول مفصل، اقتصادی بودن این پروسه مکانیکی ساده، بهبود جنبه زیبایی طراحی و افزایش انعطاف پذیری طراحی اشاره کرد. معایب استفاده از این چسب ها نیز شامل کاهش توانایی در دماهای بالا، ضعف نسبی در اتصال اشیا بزرگ که دارای سطح تماس کوچکی با هم هستند، و سختی بیشتری هنگام جداسازی دو جسم در هنگام انجام تست ها، می شود. چسب ها معمولا بر اساس روش چسبندگی شان طبقه بندی می شوند. چسب صنعتی بن محصولی آزمایش شده، شناخته شده و بسیار مقاوم و سریع است که از ترکیب پلیمرهای لاستیکی، رزین‌های صنعتی و پایدارکننده‌ها که در مخلوطی از حلال‌ها حل شده‌اند تولید می‌شود. پایه‌ی پلیمری این چسب پلی‌کلروپرن CR می‌باشد و برای چسباندن تمام سطوحی که باید با سرعت و استحکام بالا به همدیگر بچسبند مناسب است و اتصال ایجاد شده از مقاومت کششی و برشی بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. بسیاری از چسب های حاوی حلال قابل اشتعال هستند و درنتیجه در ترکیب با لاستیک و پلاستیک موثرند زیرا محتویات حرارت بالا برای ایجاد انعطاف پذیری و چسبندگی با رزین و پلاستیک ضروری است. برنامه های کاربردی دیگر که ممکن است نیازمند چسب های حاوی حلال باشند، عبارتند از نجاری، تولید مبلمان و لوله های پی وی سی و ورق های پی وی سی. مزایای متعددی برای استفاده از چسب های مبتنی بر حلال در صنایع پایلوت وجود دارد زیرا آن ها زمان کوتاهی را تعیین می کنند، که به طور قابل ملاحظه ای کاهش زمان انتظار برای یک برنامه کاربردی را تنظیم می کنند. چسب صنعتی بن بعد از خشک شدن در مقابل گرما، سرما، آب و روغن مقاوم است. چسب صنعتی بن برای مصارف صنعتی و خانگی تهیه شده است. از جمله کاربری های چسب بن می توان به صنایع کفاشی (پستایی و دوبله کاری و تعمیرات)، سراجی، ساختمانی (برای چسباندن انواع پوشش های کف از قبیل موکت و کفپوش به سطوح بتونی و موزائیک)، مبلمان، چوب (برای چسباندن پوشش های چوبی)، مصارف تعمیرات خانگی و غیره اشاره نمود.


روش استفاده از چسب صنعتی بن

- لازم است که مواد اضافی از قبیل روغن ، چربی ، ... با بکار بردن حلال مناسب از روی سطح پاک شوند.
- سطح مورد نظر را با استفاده از قلمو و یا هر وسیله‌ی دیگری با چسب آغشته کنید و به مدت ۴۰ – ۱۵ دقیقه در دمای محیط قرار دهید. تا لایه‌های چسب کمی خشک شوند.
- دو سطح را روی هم قرار داده و برای چند ثانیه فشار دهید. هر چقدر فشار وارد شده به سطوح بیشتر باشد، میزان و قدر چسبندگی هم بیشتر می‌شود.
- در صورت خشک شدن چسب به صورت کامل و نچسبیدن دو سطح یک یا هر دو طرف سطح را حرارت داده سپس به هم بچسبانید.
- بهتر است دمای محیط برای نگهداری و کار با چسب بالاتر از ۱۵ درجه سانتیگراد باشد. در دمای زیر ۱۵ درجه سانتیگراد اگر سطوح چسب خورده چسبناک نبودند، می‌توان آن‌ها را توسط حرارت غیر مستقیم فعال نمود و به یکدیگر چسباند.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

نکته‌های ایمنی چسب صنعتی

چسب صنعتی را دور از دسترس کودکان قرار دهید.
-  چسب صنعتی را در مجاورت شعله و جرقه نگهداری و مصرف نکنید. (هنگام کار با چسب از کشیدن سیگار و ایجاد الکتریسیته ساکن خودداری کنید)
چسب صنعتی را در محیطی که به طور کامل تهویه می‌شود استفاده نمایید و پس از مصرف درب ظرف را کامل ببندید.
- از تماس چسب صنعتی با پوست و استنشاق بخار آن خودداری کنید.
چسب صنعتی خشک نشده (سفت نشده) را می‌توان با استفاده از حلال استون پاک کرد.
-  اتصال انجام شده توسط چسب صنعتی، پس از سفت شدن فقط به صورت مکانیکی از هم جدا می‌شوند.
- برای انتقال یا نگهداری چسب صنعتی از ظرف‌های مسی و برنجی استفاده نشود.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

چسب صنعتی شرکت صنایع شیمیایی چسب و رزین بُن

توضیحات برای عکس ثبت نشده

چسب صنعتی بن فیکس

کد محصول : BS-۸۴۸۴
شرکت صنایع شیمیایی بن
چرم طبیعی | چرم مصنوعی | لاستیک | فوم های لاستیکی | پارچه | سرامیک | چوب پنبه
موجود در بسته های ۲۵۰ گرمی | کوارت | گالن | حلب
توضیحات برای عکس ثبت نشده

چسب صنعتی بن تکس

کد محصول : BS-۱۲۱۲
شرکت صنایع شیمیایی بن
چرم طبیعی | چرم مصنوعی | لاستیک | فوم های لاستیکی | پارچه | سرامیک | چوب پنبه
موجود در بسته های ۲۵۰ گرمی | کوارت |گالن | حلب
توضیحات برای عکس ثبت نشده

چسب اسپری ضد اشتعال

کد محصول : BS-۱۳۱۱
شرکت صنایع شیمیایی بن
صنایع مبلمان و لوازم اداری | صنایع چوب | روکش های پلاستیکی و پارچه ای | فوم
موجود در بسته های کوارت | گالن | حلب
توضیحات برای عکس ثبت نشده

چسب اسپری ضد اشتعال

کد محصول : BS-۱۳۱۰
شرکت صنایع شیمیایی بن
صنایع مبلمان و لوازم اداری | صنایع چوب | روکش های پلاستیکی و پارچه ای | فوم
موجود در بسته های کوارت |گالن | حلب

شرکت صنایع شیمیایی چسب و رزین بُن

شرکت صنایع شیمیایی چسب و رزین بن، فعالیت رسمی خود را از سال ۱۳۷۶ با تولید رزین های هموپلیمر وینیل استات و انواع چسب آغاز نمود. شروع تولید کوپلیمر های وینیل استات از سال ۱۳۸۰، راه را برای ورود این شرکت به عرصه صنعت رنگ کشور فراهم آورد. ظرفیت تولیدات این مجموعه در طی ۱۰ سال از ، ۸۰۰ تن در سال ۷۷، به رقمی بالغ بر ۸۰۰۰ تن در سال ۸۷، ارتقاء یافت. این روند روبه رشد همچنان طی دهه دوم فعالیت این شرکت با تولید رزین های آکریلیک امولسیونی و گروه های متنوع زرین های آب پایه، توسعه بخش تولید انواع چسب های تخصصی در زمینه های صنعتی و ساختمانی ادامه یافته است، به شکلی که هم اکنون این شرکت، از ارکان اصلی تولید انواع چسبهای تخصصی و زرین های امولسیونی در کشور به شمار می رود. شرکت صنایع شیمیایی چسب و رزین بن با تکیه بر اصول کلی و دیدگاه مدیران شرکت که شامل موارد زیر است، همواره بنابر سیاست ویژه مدیران شرکت، خود را ملزم به پاسخگویی به نیازها و خواسته های مشتریانش، بر اساس اولویت های زیر میداند که: رعایت کلیه حقوق مصرف کنندگان و مشتری مداری، ارائه محصولات با بالاترین سطح کیفی، رعایت اصول فنی و استانداردهای جهانی، قیمت گذاری منصفانه، انجام مشاوره های فنی و ارائه خدمات تخصصی علمی، اختصاص منابع مالی و توجه ویژه به امر تحقیق و توسعه به منظور دستیابی به فرمولوسیون های به روز و پُر بازده و تعامل و همکفری با منابع علمی و معتبر جهانی می تواند در طی سال های خدمت خود به شما مشتریان عزیز این راه را برایشان هموارتر کند. از جمله محصولات تولیدی شرکت صنایع چسب و رزین بن می توان به انواع چسب شامل: چسب کاشی و سرامیک، چسب هات ملت، چسب چوب، چسب قابل اسپری، چسب PU، چسب صنعتی، چسب سیلیکون، چسب ۱- ۲- ۳، چسب سلفون، چسب موکت، چسب صحافی، چسب شفاف پایه آب، چسب بتن، چسب آهن، چسب تیوپی، انواع رزین شامل: رزین اکریلیک استایرن، رزین کوپلیمر وینیل استات، رزین هموپلیمر وینیل استات، رزین اکریلیک خالص و انواع مواد افزودنی شامل: ضد کف، نرم کن، دترجنت، غلظت دهنده، دیسپرس کننده اشاره کرد که کارشناسان و متخصصان حرفه ای شرکت صنایع شیمیایی بن در تولید تمامی محصولات شرکت از باکیفیت ترین مواد اولیه استفاده می کنند تا محصولات با کیفیت را مطابق با استاندارد های روز دنیا به شما ارائه کنند.

نمونه محصولات شرکت صنایع شیمیایی چسب و رزین بُن

توضیحات برای عکس ثبت نشده

چسب تیوپی همه کاره شفاف

کد محصول : BON
شرکت صنایع شیمیایی بن
کاغذ | شیشه | چینی | پلاستیک | نمد | سرامیک | لاستیک | چوب پنبه | پارچه | چرم | مقوا
تیوپ ۴۰ گرمی | ۶۴ عدد در کارتن
توضیحات برای عکس ثبت نشده

چسب سیانو آکریلاتی بن تکس

کد محصول : B-۲۰۰
شرکت صنایع شیمیایی بن
عمومی
موجود در بسته های ۱۰۰، ۲۰۰ و ۴۰۰ میلی لیتری
فروش رزین - رزین هموپلیمر وینل استات | شرکت صنایع شیمیایی بُن

رزین همو پلیمر وینل استات

کد محصول : BH-۵۳۰
شرکت صنایع شیمیایی بن
صنایع کاغذ | صنایع چوب | آهار پارچه و منسوجات بی بافت | چسب صحافی
موجود در بسته های ۲۰۰ کیلوگرمی
توضیحات برای عکس ثبت نشده

چسب کاشی و سرامیک خمیری بن دکس

کد محصول : BST-۲۱۱
شرکت صنایع شیمیایی بن
نصب انواع کاشی | نصب انواع سنگ | نصب انواع سرامیک | نصب انواع موزائیک
موجود در سطل های ۵ | ۱۲.۵ | ۲۵ کیلوگرمی

درباره صنایع شیمیایی چسب و رزین بُن اصفهان

شرکت صنایع چسب، رزین و افزودنی های شیمیایی بُن

شرکت صنایع شیمیایی چسب و رزین «بُن» فعالیت رسمی خود را از سال ۱۳۷۶ با تولید رزین های هموپلیمر و نیل دستات و انواع چسب، آغاز نمود. شروع تولید کویلیمرهای وینیل استات از سال ۱۳۸۰، راه را برای ورود این شرکت به عرصه صنعت رنگ کشور فراهم آورد. ظرفیت تولیدات این مجموعه در طی ۱۰ سال از، ۸۰۰ تن در سال ۷۷، به رقمی بالغ بر ۸۰۰۰ تن در سال ۸۷، ارتقاء یافت.
این روند روبه رشد همچنان طی دهه دوم فعالیت این شرکت با تولید رزین های آکربلیک امولسیونی و گروه های متنوع زرین های آب پایه ، توسعه بخش تولید انواع چسبهای تخصصی در زمینه های صنعتی و ساختمانی ادامه یافته است.

بیشتر بخوانید
توضیحات برای عکس ثبت نشده

شرکت صنایع شیمیایی چسب و رزین بُن حقوق مصرف کنندگان را در راس برنامه های خود قرار داده است و همواره در جهت نیل به مشتری مداری حداکثری در حرکت می باشد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

صنایع شیمیایی چسب و رزین بُن با رعایت اصول فنی و استانداردهای جهانی و کسب رتبه بهترین تولید کننده داخلی، محصولات با کیفیت خود را تولید و عرضه بازار می کند.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

برای دریافت بهترین مشاوره های تخصصی در زمینه رزین یا چسب می توانید با کارشناسان و تیم حرفه ای صنایع شیمیایی چسب و رزین بُن ارتباط برقرار نموده و بهترین محصول را انتخاب نمایید.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

صنایع شیمیایی بُن با بالاترین سطح کیفی، تولید و عرضه کننده انواع چسب، رزین و افزودنی ها با استاندارد جهانی است .

شرکت صنایع چسب، رزین و افزودنی های شیمیایی بُن

الویت های مدیران ارشد صنایع شیمیایی چسب و رزین بُن در تعیین سیاست و خط مشی شرکت به شرح زیر می باشد:
- احترام به حقوق مصرف کننده و مشتری مداری
- ارائه محصولات با بالاترین سطح کیفی
- رعایت اصول فنی و استانداردهای جهانی
- ارزش گذاری منصفانه و رقابتی
- توجه ویژه به امر تحقیق و توسعه به منظور دستیابی به فرمولاسیون های به روز و بازده

تماس با واحد فنی
۰۹۱۳۲۰۵۴۷۸۹
تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت صنایع بُن باشد.