چسب آهن

ترکیبات تک جزئی و دوجزئی برای چسباندن لاستیک به فلزات طراحی شده اند. این چسب های تک جزئی از استحکام برشی، کششی و مقاومت دربرابرخزش برخوردار است. این محصولات درگستره وسیعی از ویسکوزیته ها و عملیات پخت در دسترس است.

این طیف کاربردها از چسب طبیعی، بوتیل، کلروپرن، نیتریل هیدروژنه، پلی یورتان، الاستومرهای فلوروکربن و SBR به سطوح فلزی از جمله فولاد، آلومینیوم، نیکل، فلزات اندودشده و آلیاژها می باشد. هنگام استفاده از چسب آهن از دستکش یکبارمصرف استفاده کنید، این گروه از چسب های پایه حلال قابل اشتعال و سمی هستند بنابراین موقع استفاده باید نکات ایمنی و بهداشتی کاملاً رعایت شود.  این چسب در برندهای بن فیکس و بن تکس به بازار عرضه می شود.

طریقه ی مصرف چسب آهن

سطوح مورد نظر باید خشک و عاری از گرد و غبار و چربی باشد، قبل از مصرف محتویات چسب را کامل هم زده و با استفاده از قلم مو یا کاردک سطوح را به صورت یکنواخت آغشته به چسب نموده ، سپس آنها را به یکدیگر چسبانده و تحت فشار قرار دهید.

کاربرد های چسب آهن:
چسباندن انواع روکش های پلاستیکی و پارچه ای
چسباندن پوشش های تزئینی و فلز
بن چسب | چسب اهن
عکس ۱-۱: چسب آهن

نکات ایمنی هنگام استفاده از چسب اهن:

چسب اهن قابل اشتعال می باشد، بنابراین در هنگام استفاده از این محصول اقدامات ایمنی باید رعایت شود. چشم، پوست و مخاط تنفسی در تماس طولانی مدت با این محصول تحریک می شود بنابراین باید محیط فعالیت دارای تهویه کامل بوده و استفاده از دستکش و عینک مناسب کار توصیه می شود.

انبارداری چسب اهن:

چسب اهن در شرایط استاندارد انبارداری دارای عمر مفید حدود ۹ ماه می باشد. محصول باید از یخ زدگی و قرار گیری در معرض اشعه مستقیم آفتاب محافظت شود و پس از هربار مصرف درب ظرف کاملا بسته شود و در معرض هوا قرار نگیرد. دمای یکنواخت بین ۵ – ۳۰ درجه سانتی گراد توصیه می گردد.