چسب موکت

 

امروزه نسل جدیدی از موکت ها در تنوع و بافت متفاوت برای فرش کردن منازل به بازار عرضه شده است. موکت ها نه تنها عایق حرارتی هستند بلکه عایق صدا نیز محسوب می شوند. نصب موکت روی سطح زیرآیند به گونه ای انجام می گیرد که گردوغبار از روی سطح کاملا برطرف و پستی و بلندی های آن نیز از بین برود.

چسب موکت بن آمیزه ای از پلیمرهای لاستیکی، رزین های صنعتی و پایدارکننده هایی است که در مخلوطی از حلال های با کیفیت حل شده اند. چسب موکت به شکل مایع کهربائی رنگ جهت نصب موکت و کفپوش، صداگیر، فوم، اسفنج و سایر اتصالاتی است که در آن ضریب کششی و گرمایی وجود ندارد. این چسب پس از اتصال در برابر آب و روغن مقاوم می باشد و تحت برندهای بن فیکس و بن تکس به بازارعرضه می شود.

 

طریقه ی مصرف چسب موکت

سطوح مورد نظر باید خشک و عاری از گرد و غبار و چربی باشد، قبل از مصرف محتویات چسب موکت را کامل هم زده و با استفاده از قلم مو یا کاردک سطوح را به صورت یکنواخت آغشته به چسب نموده ، سپس آنها را به یکدیگر چسبانده و تحت فشار قرار دهید. حتی الامکان در محیطی با درجه حرارت متعادل این کار انجام شود.

بن چسب | چسب موکت
عکس ۱-۱: چسب موکت
عکس ۱-۲:چسب موکت
کاربرد های چسب موکت:
موکت
کف پوش
پارچه
برزنت
پلاستیک
روکش

نکات ایمنی هنگام استفاده از چسب موکت:

چسب موکت قابل اشتعال می باشد،  بنابراین در هنگام استفاده از این محصول اقدامات ایمنی باید رعایت شود. چشم، پوست و مخاط تنفسی در تماس طولانی مدت با این محصول تحریک می شود بنابراین باید محیط فعالیت دارای تهویه کامل بوده و استفاده از دستکش و عینک مناسب کار توصیه می شود.

انبارداری چسب موکت:

این محصول در شرایط استاندارد انبارداری دارای عمر مفید حدود ۹ ماه می باشد. محصول باید از قرار گیری در معرض اشعه مستقیم آفتاب محافظت شود و پس از هربار مصرف درب ظرف کاملا بسته شود و در معرض هوا قرار نگیرد. دمای یکنواخت بین ۱۵-۲۵ درجه سانتی گراد توصیه می گردد.