چسب پلاستوفوم

چسب پلاستوفوم یک چسب تک جزئی بر پایه رابر می باشد که این چسب با قدرت چسبندگی بالا جهت چسباندن مقوا، کاغذ، چرم، یونولیت، نمد، پارچه، چوب به همدیگر و چسباندن به فلز، شیشه، ظروف چینی و مواد مختلف پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرد. این چسب جهت چسباندن عکس، PE و PP مناسب نمی باشد.

طریقه ی مصرف چسب پلاستوفوم

سطوح مورد نظر باید خشک و عاری از گرد و غبار و چربی باشد، قبل از مصرف محتویات چسب پلاستوفوم را کامل هم زده و با استفاده از قلم مو یا کاردک سطوح را به صورت یکنواخت آغشته به چسب نموده ، سپس آنها را به یکدیگر چسبانده و تحت فشار قرار دهید. حتی الامکان در محیطی با درجه حرارت متعادل این کار انجام شود.

بن چسب | چسب پلاستوفوم
عکس ۱-۱: چسب پلاستوفوم

نکات ایمنی هنگام استفاده از چسب پلاستوفوم:

چسب پلاستوفوم قابل اشتعال می باشد،  بنابراین در هنگام استفاده از این محصول اقدامات ایمنی باید رعایت شود. چشم، پوست و مخاط تنفسی در تماس طولانی مدت با این محصول تحریک می شود بنابراین باید محیط فعالیت دارای تهویه کامل بوده و استفاده از دستکش، ماسک، عینک مناسب کار توصیه می شود.

انبارداری چسب پلاستوفوم:

چسب پلاستوفوم در شرایط استاندارد انبارداری دارای عمر مفید حداقل ۹ ماه می باشد. قرار گیری در معرض اشعه مستقیم آفتاب محافظت شود و پس از هربار مصرف درب ظرف کاملا بسته شود و در معرض هوا قرار نگیرد. دمای یکنواخت بین ۱۵ – ۲۵ درجه سانتی گراد توصیه می گردد.